MŠ Pampeliška

Mateřská škola Pampeliška

ŠkolkaMateřská škola Pampeliška se nachází v Jablonci nad Nisou blízko centra města v klidné vilové čtvrti. Budova školky je po celkové rekonstrukci v roce 2006. Proto se celkově zvedla i estetická hodnota interiéru. Máme nově vybudovaná sociální zařízení, nové koberce, výmalbu, zařízení šatny, školní jídelny a kuchyně, které spolu s dětmi ještě dotváříme, abychom navodili celkovou přátelskou atmosféru, na které si s pedagogickým sborem zakládáme. Ke školce náleží velká zahrada, která je vybavena spoustou dřevěných prvků pro děti. Náš zřizovatel město Jablonec nad Nisou v současné době zpracovává projekt na její obnovu, tak se moc těšíme, že se vše podaří dotáhnout do konce !!!

Od roku 2008 jsme v jedné třídě začali se seznamováním dětí s němčinou pomocí inverzní metody (vnořování) a zkontaktovali jsme německou školku Kita-Knirpsenland v Oderwitz nedaleko za Žitavou, která se stala naším partnerem. Naše spolupráce s německou školkou probíhá zpravidla každý měsíc. Jednou přijedou německé děti k nám a potom zase jedeme my s našimi dětmi do Německa. Zároveň jednou týdně přijede do naší školky paní učitelka z německé školky a seznamuje děti s němčinou jako rodilá mluvčí. Je tomu přizpůsobený i program celé MŠ. Vždy se něco děje, vždy je pro děti přichystaná nějaká akce. Pro tuto aktivitu máme vyčleněnou jednu věkově heterogenní třídu Včeliček, kde je 20 dětí. Pro příští školní rok budeme moci do této třídy přijmout cca 5 dětí, přednost mají děti již docházející do školky. V současnosti nám koronavirová krize neumožňuje naplňovat naše projekty, ale my doufáme, že se vše v dobré obrátí!

MŠ má kapacitu na 110 dětí, které jsou rozmístěny v šesti třídách: Třída Včeliček (20 dětí - němčina. Další 3 třídy Berušek (20 dětí) Žabiček (20 dětí) a Ježků (20 dětí) jsou rozděleny podle věku dětí, záleží na tom, jak se věkově obsadí konkrétní školní rok. Třídy Motýlků (15 dětí) a Broučků (15 dětí) jsou v našem odloučeném pracovišti v základní škole v Sokolí 9, kde jsou pouze předškolní děti.

Třídy s počtem 20 dětí jsou v dnešní době velkou výhodou, protože v ostatních mateřských školách může být ve třídě až 28! dětí, což je velmi náročné nejen pro paní učitelky, ale zejména pro děti, které se nacházejí spíše „v davu“ než v kolektivu kamarádů.

Třídy předškoláků v základní škole jsou naší velkou chloubou, kdy na jednu paní učitelku připadá POUZE 15 dětí, což je ideální počet pro důslednou a zároveň i zábavnou přípravu na školu! Školka spolupracuje i se základní školou, která pro nás připravuje různé akce.

Příští školní rok budeme moci přijmout až cca 50 dětí, takže všichni přihlášení budou mít velkou šanci na přijetí. Těšíme se na vás :-)

Na 4 třídy v Lovecké máme ze státního rozpočtu 8,5 učitelek (včetně paní ředitelky se sníženým úvazkem u dětí) a na 2 třídy v ZŠ v Sokolí máme 3 paní učitelky. Všechny paní učitelky jsou plně kvalifikované pro práci v mateřské škole a jsou profesionálními pracovnicemi, zapálenými pro naši společnou věc = pohoda a vzdělávání.

O provoz v kuchyni se stará Vedoucí provozní jednotky, která je zároveň i účetní školy. Vaří jedna paní kuchařka na celý úvazek a jeden pan kuchař na zkrácený úvazek. O úklid mateřské školy se stará jedna paní školnice a jeden pan uklízeč, který je také na snížený úvazek.

Celý personál se umí pěkně chovat k dětem a je nápomocen k různým akcím školy.

Rodiče jsou pravidelně vyzýváni, aby se účastnili akcí školy a případně vypomohli s jejich organizací. S tímto máme velmi dobrou zkušenost. Mají možnost se kdykoliv dotazovat čí řešit konkrétní problémy s jakoukoliv paní učitelkou, případně ředitelkou mateřské školy. Spolupráce s rodiči byla vždycky na předních místech cílů mateřské školy a máme s ní velmi dobré zkušenosti. Přijďte se přesvědčit :-)