MŠ Pampeliška

Mateřská škola Pampeliška

ŠkolkaMateřská škola Pampeliška se nachází v Jablonci nad Nisou blízko centra města v klidné vilové čtvrti. Budova školky je po celkové rekonstrukci v roce 2006. Proto se celkově zvedla i estetická hodnota interiéru. Máme nově vybudovaná sociální zařízení, nové koberce, výmalbu, zařízení šatny, školní jídelny a kuchyně, které spolu s dětmi ještě dotváříme, abychom navodili celkovou přátelskou atmosféru, na které si s pedagogickým sborem zakládáme. Ke školce náleží velká zahrada, která je nově vybavena spoustou dřevěných prvků pro děti od Tomových parků.

Od roku 2008 zavedla paní učitelka Květa Šelbická výuku německého jazyka a zkontaktovala se s nyní už partnerskou německou školkou Ki-ta Knirpsenland v Oderwitz nedaleko za Žitavou. I když už paní učitelka odešla do zaslouženého důchodu, stále naším právoplatným členem a spolupracuje s námi na našich grantech. Naše spolupráce s německou školkou probíhá zpravidla každý měsíc. Jednou přijedou německé děti k nám a potom zase jedeme my s našimi dětmi do Německa. Je tomu přizpůsobený i program celé MŠ. Vždy se něco děje, vždy je pro děti přichystaná nějaká akce.

MŠ má kapacitu na 110 dětí, které jsou rozmístěny v šesti třídách: Třída Včeliček (20 dětí) je třída zaměřená na seznamování s Němčinou. V této třídě jsou děti všech věkových kategorií. Další 3 třídy Berušek (20 dětí) Žabiček (20 dětí) a Ježků (20 dětí) jsou rozděleny podle věku dětí, záleží na tom, jak se věkově obsadí konkrétní školní rok. Třídy Motýlků (15 dětí) a Broučků (15 dětí) jsou v našem odloučeném pracovišti v základní škole v Sokolí 9, kde jsou pouze předškolní děti.  Třídy předškoláků v základní škole jsou naší velkou chloubou, kdy na jednu paní učitelku připadá pouze 15 dětí, což je ideální počet pro důslednou a zároveň i zábavnou přípravu na školu! Školka spolupracuje i se základní školou, která pro nás připravuje různé akce a tzv. předškoličku.

Na 6 tříd máme z Krajského rozpočtu 8,5 učitelek. Včetně paní ředitelky se sníženým úvazkem u dětí. Na další paní učitelku na 0,5 úvazku v MŠ v ZŠ v Sokolí nám přispívá magistrát města Jablonce nad Nisou. Všechny paní učitelky jsou plně kvalifikované pro práci v mateřské škole.

O provoz v kuchyni se stará Vedoucí provozní jednotky, která je zároveň i účetní školy. Vaří jedna paní kuchařka na celý úvazek a jeden pan kuchař na zkrácený úvazek. O úklid mateřské školy se stará jedna paní školnice a jeden pan uklízeč, který je také na snížený úvazek. Celý personál se umí pěkně chovat k dětem a je nápomocen k různým akcím školy.

Rodiče jsou pravidelně vyzýváni, aby se účastnili akcí školy a případně vypomohli s jejich organizací. S tímto máme velmi dobrou zkušenost. Mají možnost se kdykoliv dotazovat čí řešit konkrétní problémy s jakoukoliv paní učitelkou, případně ředitelkou  mateřské školy. Spolupráce s rodiči byla vždycky na předních místech cílů mateřské školy a máme s ní dobré zkušenosti.